W 2018 roku Karta Turysty z nowymi atrakcjami.

0
828

Karta Turysty to wiele możliwości zwiedzania, tańszej komunikacji, korzystania ze smacznego jedzenia. W tym roku Gdańska Organizacja Turystyczna oferuje bogatszą edycję Karty Turysty. Sprawdź, gdzie ją kupisz i na czym skorzystasz. 

Planujesz odwiedzić Gdańsk? Jak tak, to obowiązkowo wyposaż się w Kartę Turysty, która zapewnia zniżki i wiele udogodnień, przygotowanych przez Gdańską Organizację Turystyczną. Wszystko z myślą dla osób odwiedzających Gdańsk.

Karta Turysty obowiązuje od kilku lat, jednak z każdym nowym rokiem dochodzą nowe możliwości i więcej opcji. W 2016 roku Karta miała 3 pakiety do wyboru: rodzinny, zwiedzania i dla aktywnych. Każdy z pakietów obejmował miejsca, które można było zwiedzać za darmo w ramach opłaty za kartę. Poza darmowymi wejściami, turysta mógł skorzystać też z wielu zniżek. Właściciel Karty, za kwotę niższą niż tradycyjnie, mógł zobaczyć najnowsze obiekty Gdańska oraz smacznie zjeść.

Nowe pakiety w 2018 roku

W tym roku w ramach Karty Turysty można wybrać 3 pakiety:

  1. Pakiet Zwiedzanie
  2. Pakiet Rodzina & Zabawa
  3. Pakiet Komunikacja

Najpopularniejszym pakietem od wielu lat jest Pakiet Zwiedzanie, dzięki któremu można bezpłatnie zwiedzić prawie 20 atrakcji turystycznych. Pakiet Rodzina & Zabawa to propozycja dla rodzin, którym oferowane są obiekty i usługi dedykowane najmłodszym turystom i ich opiekunom. Oba warianty są dostępne w trzech przedziałach czasowych: 24h, 48h i 72h. Pakiet Komunikacja z biletem Metropolitalnym to propozycja dla osób planujących regularnie korzystać ze środków komunikacji miejskiej w Trójmieście. Warto wiedzieć, że właściciele Pakietu Zwiedzanie i Pakietu Rodzina & Zabawa mogą korzystać z Biletu Metropolitalnego, poprzez doładowanie go do swoich kart.

Jakie nowości? Od czerwca można bezpłatnie zwiedzać Bazylikę Mariacką. 

Pierwszy raz w ofercie Karty Turysty znajdzie się opcja bezpłatnego zwiedzania Bazyliki Mariackiej.

– Bardzo cieszy nas fakt, iż do grona partnerów naszego projektu dołączyła Bazylika Mariacka. Ten wyjątkowy na mapie Gdańska obiekt, wraz z punktem widokowym, będzie dostępny bezpłatnie dla użytkowników Karty Turysty od początku czerwca – mówi Łukasz Wysocki, prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Drugą nowością, także wraz z początkiem czerwca, będzie rabat na zakup usługi Fast Track oraz Executive Longue w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Kolejną nowością, dostępną już od początku maja jest tańsze korzystanie z wypożyczalni rowerów House of Bikes, toru gakartoweho KartCenter Gdańsk i lodów koreańskich serwowanych w Bingsu Cafe!

Wszystkie informacje o Karcie Turysty oraz szczegółowy cennik znajduje się na stronie  Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Kartę Turysty można także zakupić online na stronie GOTu lub w jednym z trzech punktów Informacji Turystycznej w Gdańsku:

  • Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długi Targ 28/29, tel. +48 58 301 43 55) czynne 7 dni w tygodniu w godz. 9-19
  • Informacja Turystyczna i Lotniskowa w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy (ul. Słowackiego 200, tel. +48 58 348 13 68) czynne 7 dni w tygodniu / 24h
  • Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej – Brama Wyżynna (ul. Wały Jagiellońskie 2a, tel.  +48 58 732 70 41).

Miłego zwiedzania! 

Źródło: gdansk.pl