33 mln odsłon teledysku z Gdańskiem w tle.

0
705

Nakręcony w Gdańsku bollywoodzki klip do hinduskiej superprodukcji „Mersal” na ponad 33 mln odtworzeń. Jak zostało przedstawione polskie miasto?

Kto by się spodziewał, że wideoklip do piosenki, reklamującej bollywoodzką superprodukcję, zostanie w całości nakręcony w Gdańsku i odniesie ogromny sukces w internecie. Utwór ma już ponad 33 mln wyświetleń na portalu YouTube.

Hindusi pokazali Gdańsk w ciekawy i urokliwy sposób – możemy być w pełni zadowoleni i dumni.

Choć tylko fragment filmu powstał w Polsce, oficjalny klip do jednego z utworów został nakręcony wyłącznie w Gdańsku. Piosenkę „Maacho” napisał Allah Rakha Rahman – indyjski kompozytor, laureat Oscara za muzykę i piosenkę do „Slumdoga. Milionera z ulicy”.

W trwającym 3 minuty wideoklipie twórcy zaglądają w różne zakamarki miasta. Pojawia się w nim m.in. koło widokowe na Wyspie Spichrzów, ul. Mariacka i Piwna, Długie Pobrzeże, wnętrze stadionu w Letnicy i Europejskie Centrum Solidarności oraz nowe budownictwo przy Motławie.

„Mersal” to hinduska superprodukcja o mężczyźnie, który wiele ryzykując, chce ujawnić światu ciemny proceder, jakim jest korupcja w centrum wielkiego biznesu medycznego. Obraz ten jest mieszanką filmu akcji, dramatu i fantasy. Główną rolę zagrał popularny w tym kraju Joseph Vijay, a niektóre sceny kręcono w Gdańsku.

Barwne stroje i profesjonalni tancerze, a w tle malowniczy Gdańsk. Sprawdźcie czy i Wam spodoba się gdańsko-hinduska produkcja:

Kadr z filmu „Mersal” (Facebook.com)

Źródło: youtube.com