Maraton Solidarności już jutro. Utrudnienia w ruchu.

0
834

XXIV ORLEN MARATON SOLIDARNOŚCI

15 sierpnia ulicami Gdyni, Sopotu oraz Gdańska przebiegną uczestnicy XXIV Maratonu Solidarności. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Maratonu ,,Solidarność”, celów natomiast kilka. Przede wszystkim historyczne i edukacyjne, ucczenie ofiar Grudnia 70′ oraz poległych stoczniowców jak również 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a także marketingowy, promocja biegania jako prostej i przyjemnje formy ruchu i promocja Trójmiasta.

 START GDYNIA – META DŁUGI TARG

Bieg rozpocznie się o godz.9.30, uczestnicy wystartują spod Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 na al.Piłsudskiego w Gdyni, następnie ulicą Świętojańską skierują się na Skwer Kościuszki. Stamtąd wrócą na ul.Świętojańską oraz al.Piłsudskiego i pobiegną dalej al.Żwycięstwa. Z Sopotu, Aleją Niepodległości uczestnicy przebiegną do Gdańska, przemierzą dzielnice Wrzeszcz, Brzeźno, Zaspę i Przymorze. Dotrą do Żabianki, skąd zawrócą na ul.Hallera aby następnie przez Jana z Kolna dotrzec na Długi Targ w Gdańsku, gdzie zakończą swój bieg.

GDZIE I KIEDY SPODZIEWAĆ SIĘ NAJWIĘKSZYCH UTRUDNIEŃ

Utrudnienia w ruchu nastąpią w konkretnym czasie i na wyznaczonych odcinkach. W Gdyni do godz.10:30, w Sopocie do ok.godz.11:00 a w Gdańsku do god.16:00.  Organizatorzy również informują o kilku kluczowych zmianach w organizacji ruchu, a mianowicie: całkowicie zamknięte zostaną al.Hallera i CzarnyDwór, na odcinku od ul.Czyżewskiego do Hallera na wysokości Opery Bałtyckiej wydzielony zostanie jeden pas dla maratończyków, pozostałe pasy przeznaczone bez zmian dla aut.Na ul.Dąbrowszczaków rownież zostanie wydzielony jeden pas dla biegnącyh w Maratonie, a na naprawianym obecnie odcinku Grunwaldzkiej między Oliwą a Strzyżą jeden pas wyznaczony zostanie dla biegaczy, jeden dla aut. Na ul.Chłopskiej na Przymorzu, jezdnia w stronę Jelitkowa ma zostać całkowicie zamknięta dla samochodów, dla maratonczyków natomiast zostanie wydzielony jeden pas. Wiemy już też, że zamknięty zostanie tunel pod Martwą Wisłą, a dokładnie wjazd od strony Stogów. Przestój ma potrwać od godz.10:00, jednak nie później niż do godz.13:00. W kierunku Trasy Sucharskiego natomiast, ruch pozostanie bez zmian.

Utrudnienia czekają rownież podróżujących komunikacją miejską, ponieważ zmienione zostaną trasy wybranych autobusów, a ruch tramwajów czasowo wstrzymany na skrzyżowanaich ulic:

Grunwaldzka-Pomorska ok.11:20-12:20

Grunwaldzka-Wojska Polskiego ok.10:30-12:00

Zwycięstwa-Hallera ok.10:30-12:30

Hallera-Kliniczna ok.10:30-13:30

Hallera-Mickiewicza ok.10:30-13:30

Hallera-Kliniczna ( ponownie ) ok.11:20-14:00

Jana z Kolna ok.11.30-14.30

 

Cała trasa to 42,195 km ulicami Gdyni, Sopotu i Gdańska

START GDYNIA GODZ.9:30

– Aleja  Marszałka Piłsudskiego
– ul. Świętojańska
– Skwer Kościuszki
– ul. Jana Pawła II  nawrót  (Dar Pomorza)
– Jana Pawła II
– Skwer Kościuszki
– ul. Świętojańska
– Aleja Marszałka Piłsudskiego
– Aleja Zwycięstwa

SOPOT

– Aleja Niepodległości

GDAŃSK

– Aleja Grunwaldzka – lewym pasem
– ul. Hallera (prawą jezdnią, lewym pasem)
– Czarny Dwór – kontra lewą stroną
– ul. Dąbrowszcaków
– ul. Kołobrzeska
– ul.Chłopska
– ul. Pomorska
– ul. Kapliczna
– ul. Piastowska

– ul. Dąbrowszczaków
– Czarny Dwór – kontra (lewą stroną)

– Hallera – kontra (lewą stroną)
– ul. Kliniczna
– ul. Jana z Kolna
– ul. Nowa Wałowa – nawrót
– ul. Nowa Wałowa
– Doki – II Brama Stoczni Gdańsk
– ul. Łagiewniki

– ul. Gnilna
– ul. Rajska
– ul. Wielkie Młyny
– ul. Pańska
– ul. Węglarska
– ul. Tkacka
– ul. Długa

META GDAŃSK DŁUGI TARG GODZ.15:00

foto: pixabay