UWAGA! CZEKAJĄ NAS ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

0
881

POCZĄTEK ZMIAN WRAZ Z NOWYM ROKIEM SZKOLNYM

Ztm w Gdańsku zapowiada, iż od przyszłego tygodnia nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym zwiększona zostanie ilość kursów w rozkładach autobusów i tramwajów. A szeregi kierowców gdańskiego transportu miejskiego zasilą wyszkoleni w Gdańsku kierowcy z Białorusi.

Więcej nowych kursów będzie na trasie biegnącej przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, a trasa tramwaju nr 5 zostanie wydłużona do dzielnicy Zaspa. Ztm przewiduje wprowadzenie autobusów przegubowch na linii 130, obsługującej trasę Jasień Gdańsk – centrum. Częstsze kursy linii autobusowych nr 154 oraz 162 mają polepszyć komfort jazdy pasażerów, którzy jak dotąd narzekali na bardzo zatłoczone pojazdy.

KOLEJNE ZMIANY PRZEWIDZIANE NA 8 WRZEŚNIA

W związku z rozpoczętym remontem torowiska tramwajowego na Stogach, trasa linii nr 158 zostanie wydłużona do przystanku Stogi Plaża, natomiast linia tramwajowa nr 9 zamiast do Przerobki pojedzie dalej, bo do Stogów. Pewna reorganizacja w komunikacji miejskiej nastąpi również wraz z rozpoczęciem roku akademickiego a tym samym zwiekszeniem sie liczby pasażerów na stałych trasach. Przez Cygańską Górę w kierunku Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego maja zostać skierowane autobusy linii 115 oraz 131.  Linię 199 natomiast ma wspomóc na odcinku Przymorze SKM – Wrzeszcz PKP linia 139, której trasa zostanie wydłużona.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ZBIORNIK WODY STARA ORUNIA

NOWE UDOGODNIENIA I NOWE WYZWANIA

Od lipca dzieci w wieku szkolnym oraz ucząca się młodzież jest uprawniona do korzystania z darmowych przejazdów komunikacją miejską. Dla ZTM jest to sporym wyzwaniem, gdyż od września zwiększy się liczba pasażerów  o uczniów szkół podstawowych oraz średnich, a od października natomiast o studentów uczelni wyższych. Wszystkie zatem zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego powodowanego są m.in.: tymi czynnikami.

Ale zwiększona liczba pasażerów to nie jedyny problem Zarządu Transportu Miejskiego. Spółka zmaga sie z deficytem kierowców, na chwilę obecną wolnych jest ok.70 etatów. W związku z powyższym wdrożono program o nazwie „Poleć pracownika”, mający na celu pozyskanie nowych kierowców. Każdy z pracowników spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje, który poleci nowego pracownika, posiadającego uprawnienia do kierowania autobusami, otrzyma jednorazową premie w wysokości 700 zł brutto. Jeśli nowy pracownik przepracuje minimum trzy miesiące, polecający otrzyma jednorazową premię, tym razem w wysokości 3 600 zł brutto.

Zmiany wchodzą w życie już od przyszłego tygodnia, warto zapoznać się z nimi wcześniej.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!  https://www.f7kulinarne.com/cennik/