GŁOSOWANIE W BUDŻECIE OBYWATELSKIM

0
993

Jesienią tego roku rozpoczniemy prawdziwie wyborczy maraton. Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Już 21 października odbędzie się pierwsza tura, a głosy w drugiej turze oddamy 4 listopada. Będziemy wybierać prezydentów miast, wojtów gmin, burmistrzów, radnych dzielnic, gmin, powiatów i województw. W dniach od 23 do 26 maja 2019 roku obywatele Unii Europejskiej już po raz dziewiąty wspólnie wybiorą Parlament Europejski. A jesienią Polacy będą wybierać swój rodzimy parlament.  Zanim jednak skorzystamy z przywileju, jakim jest prawo do głosowania w ów wyborczym maratonie, poświęćmy chwilę uwagi kwestii głosowania w budżecie obywatelskim.

PRZECZYTAJ TAKŻE : Pożegnanie lata w stylu retro

W Trójmieście od poniedziałku 10 września, a przez dwa kolejne tygodnie oddajemy głosy na projekty przedstawione w ramach budżetu obywatelskiego. Jest to moment, kiedy możemy mieć realny wpływ na inwestycje, jakie zostaną zrealizowane w naszym mieście i wybranych dzielnicach. Zastanówmy się więc czego nam brakuje w okolicy, a co być może jest niezbędne. Co mogłoby usprawnić codzienne funkcjonowanie, a co może wizualnie wzbogacić nasz lokalny krajobraz. Wykażmy się zatem regionalnym patriotyzmem i pójdźmy głosować.

Oddajemy głosy na wybrane projekty spośród 319 propozycji w Gdańsku. Do rozdysponowania przeznaczono w tym roku blisko 20 mln złotych, z czego 3 mln 964 tys. zł wydamy na projekty ogólnomiejskie, na wydatki dla poszczególnych dzielnic natomiast zadeklarowana kwota to 15 mln 855 tys. zł. Projekty, na które zostanie oddana największa ilość głosów będą realizowane w latach 2019-2020. Aby oddać swój głos należy mieć ukończone 16 lat i mieszkać w Gdańsku, następnie wybrać się do wybranego punktu konsultacyjnego lub też zagłosować ONLINE . Listę projektów dla poszczególnych dzielnic wraz z ich opisem znajdziemy pod tym LINKIEM .

Jeśli wybierzemy wygodną opcję jaką jest głosowanie przez internet, musimy wypełnić elektroniczny formularz o podstawowe dane. Nęstepnie na podany numer telefonu lub adres email otrzymamy kod do logowania. Wybierając dzielnicę, automatycznie podpowiedzą się nam dedykowane dla niej projekty wraz ze szczegółowymi opisami. Możemy oddać maksymalnie 5 punktów, rozdzielając je według uznania. Kolejna strona to głosowanie na projekty ogólnomiejskie, w tym przypadku możemy wybrać tylko jeden projekt lub też zrezygnować z oddania głosu. Po podsumowaniu naszych głosów potwierdzamy przedstawiony wybór i takim oto sposobem możemy liczyć, że uznane przez nas za godne uwagi projekty, zostaną zrealizowane w niedalekiej przyszłości dzięki właśnie naszemu poparciu.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! https://www.f7kulinarne.com/cennik/