Pożegnanie wakacji w stylu retro

0
1102

W ubiegłą niedzielę, 2 września pożegnaliśmy wakacje zabawą w stylu retro. Dolne Miasto, a dokładniej ulica Łąkowa już po raz czwarty gościła wszystkich chętnych przenieść się choć na chwilę do innej epoki, jak sugeruje łaciński przedrostek ” retro” – po prostu wstecz. Lokalizacja imprezy trafiona idealnie, sceneria i architektura Łąkowej pozwoliły nam posmakować klimatu dawnych lat.

Aby uświetnić zabawę przygotowano mnóstwo atrakcji. Strefę zabaw przeznaczoną specjalnie dla dzieci – karuzelę, warsztaty artystyczne, dla starszych potańcówkę przy akompaniamencie Detko Band Orchestry, czy retro paradę, która w rytm muzyki rozpoczęła tegoroczną imprezę.  Na scenie głównej koncert dla najmłodszych oraz młodzieży dał zespół My3. Pod wieczór interesującego wywiadu udzieliła wspaniała aktorka teatralna i telewizyna, laureatka licznych nagród –  Dorota Kolak,  a wieczorny koncert uświetniły takie postaci sceny muzycznej jak BoneyM of Sheila Bonnick czy charyzmatyczny Michał Jelonek. Ale impreza zyskała kolorów głównie dzięki jej uczestnikom, którym fantazji w doborze stylizacji nie zabrakło, a także stylowym samochodom, z którymi i w których można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

O dziwo, zainteresowanie imprezą i tym samym ekstrawagancją minionych epok wykazali nie tylko starsi, ale również młodzi ludzie, którzy licznie przybyli na Łąkową, w fantastycznych retro stylizacjach. Pytani, skąd zainteresowanie eventem odpowiadli:

” Dzisiejsza młodzież to nie tylko dziurawe dżinsy, to również klasa i elegancja” – Maciek

„Jesteśmy zafascynowani modą minionych epok, zwłaszcza lat 20 i 30, jest w tym wszystkim jakaś magia” – Julia

„To trochę dawnej ekstrawagancji we współczesnym świecie” – Dominik

„Mogę być przez chwilę częścią epoki, w której nigdy nie było i nie będzie dane mi żyć. Mogę poczuć namiastkę tej magii i wyjątkowości. Dziś wszystko jest takie oczywiste i przewidywalne ” – Małgosia

„To fascynująca podróż w czasie, wychodzę z domu wyłączając laptopa i przenoszę się w przeszłość, gdzie nikt nawet nie przypuszczał, że powstanie taka technologia ” – Szymon

„Przepiękne stroje i klimat dawnych lat to coś, co z pewnością przyciąga… a tak naprawdę w ludziach te same emocje, indywidualny byt, historia każdego z osobna ubrana w trend, który odróżnia epokę, nadaje rytm życia i przeżywania danych nam dni… Czyż to nie piękne i zadziwiające… Takie inne a zarazem takie bliskie…” – Aneta

 

Przy tak „energochłonnym” wydarzeniu, pysznie byłoby ucieszyć podniebienie i uciszyć żołądek. I w tym temacie organizatorzy nie zawiedli, zaplecze gastronomiczne przygotowano z wielką starannością. Od frytek „Belgijek” po pyszne lody i orzeźwiające napoje. Na ul.Toruńskiej działa również Zajezdnia Dolne Miasto Cafe & Bar, w której pyszne jedzenie serwowane jest przez przemiłą obsługę, w niedzielę lokal „pękał w szwach”.

O godz. 20.30 rozpoczął się koncert BoneyM of Sheila Bonnic, który zamykał ten fantastyczny retro dzień. My bawiliśmy się świetnie i mamy głęboką nadzieję, że kolejna retro zabawa odbędzie się również za rok. Wszystkim „retroloverom” mówimy do zobaczenia !!!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się ! https://www.f7kulinarne.com/cennik/

PRZECZYTAJ TAKŻE: 79 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Foto Małgorzata Budnik