Nowy most na Oruni wreszcie otwarty. W planach są kolejne inwestycje.

0
998

WIADUKT NA STAROGARDZKĄ WRESZCIE OTWARTY

Po miesiącach budowy nareszcie oddano do użytku nowy most nad kanałem Raduni. Obiekt, który łączy ul.Starogardzką z Traktem Św.Wojciecha jest jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji. Jak dotąd most był zbyt wąski aby mogły przejechać nim jednocześnie samochody jadące w przeciwnych kierunkach, dlatego ruch odbywał się wahadłowo. Przebudowa miała na celu poszerzenie powierzchni przejazdu, dzięki czemu nowym obiektem pojedziemy już w obu kierunkach. Kierowcy liczą, że ten zabieg rozładuje tu uciążliwe, zwłaszcza w godzinach szczytu korki.

SZYKUJĄ SIĘ KOLEJNE ZMIANY

Przez lata Orunia była dzielnicą zaniedbaną i zapomnianą, dziś pięknieje na naszych oczach. Rewitalizacja Parku Oruńskiego, wcześniej wspomniany most nad kanałem Raduni, czy też nowo otwarty basen to kilka z ostatnich inwestycji. Wiemy już, że w ostatnich dniach włodarze miasta podpisały umowę z biurem projektowym Kremer Graf, na wykonanie dokumentacji remontu i adaptacji dawnego Ratusza przy ul.Gościnnej. Projekt jego modernizacji według założeń ma zostać przedstawiony do lipca 2019 roku.  W budynku będzie urzędować m.in Rada Dzielnicy, GDAŃSKA FUNDACJA INNOWACJI SPOŁECZNEJ , a także mediateka w której będzie można wypożyczyć książki, płyty i filmy.

OPÓŹNIENIA W BUDOWIE WIADUKTU BISKUPIA GÓRKA

Początkowo zakładano, że wiadukt zostanie oddany do użytku publicznego w lipcu 2019 r, plany te jednak uległy zmianie. Otoż w lipcu tego roku, na placu budowy odkryto zabytki, które spowodowały, iż konieczne było całkowite przeprojektowanie wiaduktu, a co za tym idzie wydłużenie terminu realizacji inwestycji o minimum sześć miesięcy.  Z wiaduktem Biskupia Górka nierozerwalnie związany jest remont ul.Zaroślak, która od kilku miesięcy jest zamknięta. Jak jednak zapewnia wykonawca – firma BUDIMEX , pomimo miesięcznego opóźnienia prace budowlane mają zakończyć się jeszcze przed  1 listopada.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! https://www.f7kulinarne.com/cennik/