Nowy punkt widokowy w Gdańsku

0
926

KORONA STAREGO MIASTA – CZY JESTEŚ JEJ ZDOBYWCĄ?

W Gdańsku znajdziemy kilka godnych wszelkiej uwagi punktów widokowych. Tworzą one tzw. Koronę Starego Miasta i są to :

  • Wieża Ratusza Głównego Miasta
  • Wieża Więzienna Muzeum Bursztynu
  • Wieża Kościoła św.Katarzyny
  • Wieża Bazyliki Mariackiej
  • Wieża Twierdzy Wisłoujście
  • Wieża Przyrodników Muzeum Archeologicznego
  • Góra Gradowa – Centrum Hewelianum
  • Latarnia Morska w Nowym Porcie

Śmiałek, który odwiedzi wszystkie te miejsca, a także potwierdzi ten wyczyn pieczątkami zebranymi w specjalnej książeczce, uzyska odznakę ”Zdobywcy Korony Starego Miasta”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: MOST NA ORUNI OTWARTY

NIECZYNNY DŹWIG PORTOWY Z NOWĄ MISJĄ

30-metrowy dźwig już wiosną przyszłego roku stanie się nową platformą widokową w Stoczni Cesarskiej. Konstrukcja ma trafić pod opiekę Fundacji Społecznie Bezpieczni. Wcześniej jednak zamieni się w ogromną choinkę bożonarodzeniową, pod którą odbędzie się świąteczna kolacja dla potrzebujących gdańszczan. W przyszłym roku zacznie pełnić rolę płatnego tarasu widokowego, którego obsługą zajmą się podopieczni fundacji, a zysk z biletów wstępu trafi do fundacji.

Prezes Fundacji Społecznie Bezpieczni wyjaśnia, że taka forma aktywności fundacji to „stawianie na ekonomię społeczną”. Każde takie działanie jest formą społecznego biznesu, a zdobyte zyski zasilają liczne cele charytatywne. Ponadto fundacja chce zatrudniać osoby potrzebujące i w ten sposób torować im drogę do osiągnięcia pewnej życiowej stabilizacji.

NAJPIERW JEDNAK FORMALNOŚCI

Jak w przypadku każdego przedsięwzięcia, najpierw należy uzyskać pełną dokumentację oraz wszelkie wymagane pozwolenia, co właśnie trwa. Sam dźwig natomiast, zanim zostanie oddany do użytku musi zostać gruntownie wyremontowany i zakonserwowany.  Czekamy z niecierpliwością na moment gdy stanie na terenie Stoczni Cesarskiej i umożliwi mieszkańcom Gdańska oraz turystom, podziwianie pięknej panoramy naszego miasta.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!  https://www.f7kulinarne.com/cennik/