Są wstępne wyniki pierwszej tury wyborów.

0
1157
Kacper Płażyński

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. GDAŃSZCZANIE ZDECYDOWALI KTO W DRUGIEJ TURZE?

Kacper Płażyński z wynikiem 32,3 % oraz Paweł Adamowicz z poparciem 36,7 % w drugiej turze wyborów ? Jarosław Wałęsa póki co z wynikiem 25,3 % oddalił się od wygranej . Wyniki wg. sondażu Exit Poll . Stosunkowo wysoka frekwencja 51,3 %? W Gdańsku frekwencja na poziomie 43 %,  to drugi wynik wśród miast wojewódzkich zaraz po Warszawie.

W związku z brakiem wyraźnego faworyta z wymaganą liczbą głosów w pierwszej turze wyborów, o tym kto obejmie fotel prezydencki w Gdańsku zdecydujemy w drugiej turze głosowania. W kolejnym etapie wyścigu do urzędu nieoficjalnie zmierzą się Paweł Adamowicz oraz Kacper Płażyński.

Ostatni sondaż, tuż przed ciszą wyborczą przedstawił w czwartek Dziennik Bałtycki . Tak jak w przypadku poprzedniego badania, sondaż został przeprowadzony we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia, w takiej samej formule tj.: „bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza, na reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Gdańska”, w dniach 15-18 października. Ostatnie badanie, podobnie jak poprzednie pokazało, że walka o „prezydencki stołek” rozegra się pomiędzy trzema kandydatami. Największym poparciem wciąż cieszył się Jarosław Wałęsa, w wyścigu do urzędu doganiał go Paweł Adamowicz, a tuż za obecnym prezydentem plasował się Kacper Płażyński.