JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ RUSZA GDAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

0
970

Już 1 grudnia rozpocznie się w Gdańsku coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Na Targu Węglowym staną takie atrakcje jak dwupoziomowa Gdańska Karuzela, Lodowa Górka ze specjalnie przygotowanymi torami saneczkowymi oraz Anielski Młyn. Tegoroczna impreza zakończy się dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia – 23 grudnia.

STARA TRADYCJA, NOWE ATRAKCJE

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy od lat już wpływa na niepowtarzalny klimat miasta w okresie przedświątecznym. Co roku czekają na nas nowe atrakcje, a i w tej edycji organizatorzy – Międzynarodowe Targi Gdańskie – zapowiadają niespodzianki. Oprócz wcześniej wspomnianych, w tym roku całkowitą nowością będzie gastronomiczna strefa Food Court, umiejscowiona w centrum Targu Węglowego i oferująca pyszności takich kuchni jak : polska, kaszubska, belgijska, hiszpańska, grecka, węgierska, niemiecka, chińska czy alzacka. Specjały te będzie można spożywać w zadaszonych altanach wyposażonych w miejsca siedzące oraz promienniki grzewcze. Food Court ma zostać z nami na dłużej, bo aż do 13 stycznia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ULICA ZAROŚLAK WRACA DO ŻYCIA

RĘKODZIEŁO ZNAJDZIEMY W MURACH WIELKIEJ ZBROJOWNI ASP I NIE TYLKO….

Amatorzy wszystkiego w rodzaju „hand-made” znajdą coś dla siebie w strefie Rzemiosła i Rękodzieła w zabytkowej Zbrojowni. Będzie można przebierać w ludowych szopkach, aniołach, ręcznie wykonanych ozdobach choinkowych, bombkach, ceramice artystycznej a także biżuterii ze srebra, tytanu i bursztynu.

Również nowe Forum Gdańsk na swoim dziedzińcu tuż pod imponującą, 28-metrową choinką będzie gościć artystów i ich prace. Dodatkowo towarzyszyć nam będą przygotowane iluminacje : 7-metrowy renifer oraz galeon. Natomiast we wszystkie soboty i niedziele o godz. 18.00 oraz 20.00 wieża Katowni rozbłyśnie światłami animacji z elementami 3D ” Święta pełne światła”.

Posiadacze Karty Mieszkańca będą mieli okazję aby jednorazowo skorzystać z Gdańskiej Karuzeli za 1 zł. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji Hospicyjnej, która przeznaczy je na wypoczynek dla dzieci osieroconyh.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! https://www.f7kulinarne.com/cennik/