ULICA ZAROŚLAK WRACA DO ŻYCIA.

0
948

Od piątku jest dostępna dla kierowców, od soboty na trasę wracają autobusy komunikacji miejskiej.

Zarówno kierowcy jak i pasażerowie przemieszczający się komunikacją miejską, odetchnęli z ulgą. Przywrócenie ruchu na Zaroślaku planowano na koniec września, ale w związku z przedłużeniem prac, otwarcie opóźniło się o blisko 2 miesiące. Po okresie wykluczenia z ruchu drogowego ulica, będą najkrótszym połączeniem pomiędzy Śródmieściem a Chełmem została wreszcie otwarta. W piątek od godz. 13.00 trasą tą ruszyli pierwsi kierowcy, w sobotę natomiast przywrócono wszystkie funkcjonujące wcześniej autobusy komunikacji miejskiej: 108, 118 oraz linię nocną N4. Zawieszona została zastępcza linia 918.

PRZECZYTAJ TAKŻE : MIESZKANIA W GDAŃSKU – GDZIE NAJTANIEJ ?

Prace na ul. Żaroślak były częścią projektu nowego wiaduktu Biskupia Górka. Jego zakończenie zaplanowano na początek 2019 r, jednak po odkryciu w lipcu tego roku zabytkowych kazamat VII-wiecznego Bastionu Wiebego, a także fragmentu XV-wiecznej Baszty Nowej, oczywistym było, że zakończenie tej inwestycji znacznie się opóźni, a w samym projekcie trzeba będzie dokonać diametralnych zmian. W pierwszej kolejności zredukowano o 100 ilość miejsc dwupoziomowego parkingu, który powstaje przy gmachu urzędów: marszałkowskiego i wojewódzkiego. Odkrycie wymusiło również przesunięcie całego układu drogowego, ponieważ planowane jest wyeksponowanie zabytków.

Wiemy już, że planowane na lipiec 2019 r. zakończenie prac przy wiadukcie Biskupia Górka  przesunie się o ok. 6 miesięcy. W związku z tym Rada Miasta Gdańska jeszcze w październikowej sesji, postanowiła przesunąć część przeznaczonych na ten projekt środków na 2020 rok.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! https://www.f7kulinarne.com/cennik/