PODARUJMY BEZDOMNYM I POTRZEBUJĄCYM TROCHĘ ŚWIĄTECZNEGO CIEPŁA

0
738

STUDENCI „GÓRKI” DLA POTRZEBUJĄCYCH JUŻ 25 RAZ

Coroczna wigilia dla bezdomnych i potrzebujących w Gdańsku to już tradycja, starannie pielęgnowana przez Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Górka”.  To przedsięwzięcie, które co roku daje szansę blisko 600 osobom – bezdomnym i potrzebującym, na poczucie choćby namiastki niezwykłej atmosfery świąt Bożego Narodzenia.

To przede wszystkim okazja, aby zgromadzić przy wspólnym stole wszystkich tych, którzy nie mają finansowych bądź bytowych warunków na przygotowanie wigilijnej kolacji. Są bezdomni, samotni, pozbawieni środków do życia. Czasem z wyboru, czasem z przyczyn losowych. Tu jednak nikt nie osądza ich życiowych porażek, nikt nie dochodzi ich sytuacji materialnej, nikt nie prześwietla bagażu ich doświadczeń. Tutaj pragnie się przygotować dla nich wigilię, bo jak każdy z nas, bezdyskusyjnie na nią zasługują.

ATMOSFERA DOMOWEGO OGNISKA

Gdańska wigilia dla potrzebujących to obok wspólnych rozmów i składania życzeń, również ciepły posiłek w ogrzewanym pomieszczeniu, śpiewanie kolęd, modlitwa oraz przygotowane specjalnie na tę okazję paczki żywnościowe. Aby jednak wydarzenie to doszło do skutku niezbędne jest zaangażowanie wielu osób, zebranie pewnych środków finansowych, a także zakup odpowiedniej ilości produktów spożywczych. Dodatkowo  trzeba wynająć odpowiednich gabarytów pomieszczenie oraz zapewnienić jego ogrzanie. W związku z tym każda, nawet najmniejsza pomoc będzie nieoceniona. A pomóc może każdy z nas wpłacając pieniądze na WIGILIJNĄ ZBIÓRKĘ .

Zachęcamy wszystkich do wsparcia inicjatywy „Górki”. Dla nas to niewiele, dla innych to święta Bożego narodzenia.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! https://www.f7kulinarne.com/cennik/