SYLWESTROWE SZALEŃSTWO W GDAŃSKU. W TYM ROKU INACZEJ NIŻ W LATACH POPRZEDNICH?

0
883

ŚWIETA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH ALE WCIĄŻ PRZED SYLWESTROWĄ NOCĄ

Magiczny czas przedświąteczny upływa nam zazwyczaj na szukaniu prezentów dla najbliższych, domowych porządkach, ubieraniu choinki czy wreszcie lepieniu pierogów i przygotowywaniu pozostałych „nastu” potraw. A gdy już przychodzą święta, te trzy magiczne dni mijają tak szybko, jak znikają dania ze świątecznego stołu. Ale specyficzny klimat wciąż jest obecny, z jednej strony przez świątecznie ozdobione miasto, a z drugiej przez oczekiwanie na Sylwestrową Noc.

TAKIEGO SYLWESTRA JESZCZE NIE BYŁO!!! IMPREZY W WYBRANYCH DZIELNICACH GDAŃSKA

W tym roku miasto zdecydowało na zorganizowanie czterech koncertów w różnych dzielnicach Gdańska. Od funk rocka, przez dj-owskie mixy po popowo-rockowe brzmienia.

W rodzinnym Śródmieściu na Targu Węglowym zagra DJ BezKsywy oraz wystapią Brathanki. Koncert rozpocznie się o godz. 22 i potrwa ponad dwie godziny. Choć zakończył się już Jarmark Bożonarodzeniowy, jeden z jego elementów – strefa gastronomiczna Food Court – pozostanie aktywna do 13.01, co jest z pewnością w tej sytuacji dużym plusem. Jednak jej obecność na Targu Węglowym zmusiła organizatorów do ustawienia sceny, na której wystąpi zespół Brathanki na ul.Bogusławskiego. Nadejście Nowego Roku zwiastuje 12 uderzeń 3-tonowego dzwonu z kościoła św. Katarzyny, następnie bawiący się na Targu obejrzą 10 minutowy pokaz laserowy. W trosce o zdrowie zwierząt oraz ze zwględu na ich bezpieczeństwo, miasto zrezygnowało z pokazu sztucznych ogni.

W elektryzującym Brzeźnie w okolicy molo, sylwestrowy wieczór uświetni Dj C-Bool, a na rozbawionym Chełmie w Jarze Wilanowskim zagrają rodzima, bo trójmiejska grupa Route 11 oraz Łąki Łan .

Na szczególną uwagę zasługuje impreza organizowana na sentymentalnej Oruni, a konkretnie w amfiteatrze Parku Oruńskiego, którą  uświetni koncert kultowego już zespołu Czerwone Gitary . Impreza rozpocznie się o godz.22. Jak podkreślają organizatorzy, ten niezwykły koncert nie odbyłby się na Oruni, gdyby nie wcześniejsza rewitalizacja Parku Oruńskiego i budowa pięknego amfiteatru. Grzechem byłoby nie wykorzystać potencjału tego miejsca.

CZTERY KONCERTY W JEDNYM MIEJSCU ?

Tak, to jak najbardziej możliwe. Na Targu Węglowym, na dużym telebimie będą wyświetlane m.in. transmisje z pozostałych trzech miejsc koncertowych. Dodatkowo wszystkie cztery lokalizacje połączone będą specjalnie do tego zorganizowanym autobusem sylwestrowym. Dzięki temu pomysłowi, będziemy mogli swobodnie „wbić się” na imprezy do sąsiednich dzielnic.

Po koncercie władze miasta w osobie prezydenta Pawła Adamowicza, złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańcom Gdańska oraz gościom, życzenia noworoczne.

Aby zapewnić swobodny powrót do domów, ZTM jak co roku uruchomi dodatkowe kursy linii tramwajowych i autobusowch.

EKOLOGICZNY SYLWESTER CZYLI SYLWESTROWY KONKURS BUTELKOWY

Aby bawić się tej nocy ekologicznie, organizatorzy zachęcają do wyrzucania uprzednio opróżnionych, szklanych opakowań po wszelkich napojach, do oznakowanych pojemników, stojących na Targu Węglowym przy Zielonej Bramie ale również w pozostałych trzech miejscach imprezowych.