AKCJA ROWEROWY MAJ 2019 RUSZA !!!

0
1157

ODŚWIEŻAMY NASZE JEDNOŚLADY ALE NIE TYLKO ….

Miasto Gdańsk jak co roku zaprasza wszystkich chętnych, nauczycieli, młodzież szkolną oraz dzieci do aktywnego udziału w akcji „Rowerowy Maj 2019”. Jeździsz rowerem, na hulajnodze, deskorolce lub rolkach – nie wahaj się i weź udział w zabawie, czekają atrakcyjne nagrody. Zapisujemy się do 28 lutego 2019 r.

Pomysł zrodził się w 2014 r. w Gdańsku, wówczas też odbyła się jego pierwsza edycja, a skierowany był przede wszystkim do szkół. Od tego czasu zyskał na popularności i poszerzył grono zainteresowanych – w 2018 r. w zabawie wzięło udział ponad 128 tys. uczestników z 539 szkół oraz przedszkoli.

ZABAWA Z ELEMENTAMI RYWALIZACJI

To najbardziej zachęca do udziału w akcji, a jej zasady są banalnie proste. Otóż wystarczy aby przedszkolak, uczeń czy też nauczyciel w maju właśnie dojechał do przedszkola lub szkoły na rowerze lub też którymś z wcześniej wymienionych „pojazdów” : deskorolce, rolkach lub hulajnodze. Uczestnik otrzyma naklejki do rowerowego dzienniczka oraz na plakat klasowy. Nagrodzone zostaną szkoły uznane za najlepsze w danych kategoriach  oraz najaktywniejsi uczestnicy.

Ale akcja „Rowerowy Maj” to nie tylko jednorazowy konkurs. Projekt ma za zadanie popularyzować rower, hulajnogę, deskorolkę czy rolki jako formę aktywnego spędzania czasu oraz zachęcać do ekologicznego poruszania się. Jak powiedział zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak :

– Efekty i korzyści Rowerowego Maja są odczuwalne nie tylko dla uczniów i szkół, ale również dla samorządów i środowiska. Nie tylko promujemy wśród najmłodszych jazdę ekologicznym środkiem transportu, ale również pokazujemy, jak okolice szkół i przedszkoli uczynić bezpieczne i przyjazne rowerzystom. Dlatego zachęcam wszystkie polskie gminy do przyłączenia się do społecznej kampanii, która została zainicjowana w Gdańsku. 
W tegorocznej edycji swój udział potwierdziły już miasta, które uczestniczyły w zabawie w poprzednich latach, ale pojawili się też nowi chętni, miasta : Tarnów, Koszalin, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Radom a także niemal wszystkie gminy z Obszaru Metrpolitarnego.

WYNIKI NA KONIEC MAJA

Podczas ubiegłorocznej edycji powstała specjalna platforma on-line przeznaczona do obsługi kampanii. Tu koordynatorzy akcji oraz nauczyciele będą wpisywać wyniki uczniów, które później  dostępne będą na stronie https://rowerowymaj.eu/ . Umożliwi to wszystkim uczestnikom śledzenie wyników na bieżąco.

WARUNKI UCZESTNICTWA

Aby wziąć udział w akcji „Rowerowy Maj 2019 ” należy wysłać zgłoszenie mailowe na adres  rowerowymaj@gdansk.gda.pl oraz wypełnić formularz umowy wraz z załącznikami POBIERZ ZAŁĄCZNIKI

Komplet dokumentów prosimy odesłać do 28 lutego 2019 r. na adres:

Urząd Miejski w Gdańsku

Wydział Gospodarki Komunalnej

Referat Mobilności Aktywnej

ul. Kartuska 5

80-103 Gdańsk

Z dopiskiem „Rowerowy Maj 2019”

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! https://www.f7kulinarne.com/cennik/