PRZEDWYBORCZY BIEG DO URZĘDU

0
879

Zaledwie kilka dni dzieli gdańszczan od głosowania w przedterminowych wyborach na prezydenta miasta. O urząd ubiega się trójka kandydatów : Aleksandra Dulkiewicz z Komitetu Wszystko dla Gdańska, Grzegorz Braun z Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna oraz Marek Skiba z Komitetu Wyborczego Odpowiedzialni – Gdańsk.

Ta kampania różni się od kampanii wyborczej sprzed kilku miesięcy, kiedy to w wyborach jednym z kandydatów był ś.p. Paweł Adamowicz. Ta kampania jest spokojniejsza, cichsza. Kandydaci dopiero w tym tygodniu rozpoczęli prawdziwy wyścig o fotel prezydenta miasta. Dziś o godz. 18 w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance odbyła się debata publiczna dwóch kandydatów : Grzegorza Brauna oraz Marka Skiby. Zaproszona do wspólnej debaty kandydatka i jednocześnie p.o prezydenta Aleksndra Dulkiewicz nie wzięła w niej udziału. Jak podkreślał Piotr Grzelak, to bardzo aktywny tydzień przedwyborczy, który Aleksandra Dulkiewicz chce poświęcić na spotkania z mieszkańcami.

JAKIE PROGRAMY WYBORCZE ZAPROPONOWALI KANDYDACI ?

Program Aleksandry Dulkiewicz opiera się na pięciu fundamentach i jest uzupełnieniem programu Pawła Adamowicza z kampanii jesiennej :

  • „Sprawniej i bezpieczniej poruszamy się po Gdańsku” – poprawa organizacji komunikacji publicznej ( zakup i wypożyczenie nowych środków transportu), bezpieczeństwo w komunikacji ( bez ofiar śmiertelnych wśród pieszych i rowerzystów )
  • „Szczęście i zdrowie gdańskich rodzin” – poprawa warunków sfery zdrowotnej ( zwiększone środki na in vitro oraz szczepionki ), budowa żłobków, przedszkoli oraz szkół
  • „Najlepsze warunki do rozwoju przedsiębiorczości” – rozwój przedsiębiorczości a w tym : rozbudowa połączeń SKM i PKM o kolejne dzielnice, stacje przesiadkowe, pomoc biernym zawodowo seniorom
  • „Najlepsze miejsce do życia” – nowe ścieżki rowerowe i trasy do biegania mają pomóc w utrzymaniu czystego środowiska oraz kondycji gdańszczan
  • „Wspólnie decydujemy o gdańskich sprawach” – głos dla obywateli, konsultacje społeczne oraz porawa budżetu obywatelskiego

Pochodzący z Torunia, a mieszkający w Warszawie prawicowy działacz Grzegorz Braun w wyborach startuje pod hasłem „Wiara, Rodzina, Własność”. Podkreśla, że rozliczy „układ gdański”, ale w swoich spotach wyborczych głosi również, że chce obronić „Gdańsk przed eurokomuną i inwazją imigrantów”. Przestrzega, iż „nie będą Niemcy i Żydzi uczyć nas historii, nie będą zboczeńcy wychowywać naszych dzieci”. Kandydat planuje również serię spotkań z mieszkańcami Gdańska. Dziś o godz. 20 odbyło się pierwsze spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Jasień, w środę o godz. 20 Grzegorz Braun spotka się z zainteresowanymi na Suchaninie w Hotelu Amber, w czwartek o godz. 20.15 w klubie osiedlowym Alf na Chełmie, w piątek natomiast odbędą się dwa spotkania : o godz. 17.30 na gdańskiej Żabiance w klubie Feluka, a o godz. 19.30 w Domu Kultury Młyniec na Zaspie.

Kandydat Komitetu Odpowiedzialny Gdańsk Marek Skiba, swoją kampanię aktywnie prowadzi w mediach społecznościowych. 18 lutego wygłosił również prelekcję w domu parafialnym przy kościele p.w. św. Stanisława we Wrzeszczu, zorganizował również kilka konferencji prasowych. Kandydat ten dużo uwagi poświęca przyjętemu w ubiegłym roku przez Radę Miasta Gdańska „Modelowi na rzecz równego traktowania”. Zarzuca samorządowi, że przyjmując ten dokument postawił na równi wszystkie związki : małżeńskie, sakramentalne i związki partnerskie. Sam „Model” natomiast stanowi „zagrożenie formalno – prawne dla podstawowych wartości moralnych, ochrony życia, rodziny oraz wychowania dzieci i młodzieży w Gdańsku”. Marek Skiba spotka się z gdańszczanami raz, w środę o godz.19 w miejskim klubie osiedlowym „Szafir” w Domu Kombatanta przy ul.Kombatantów 4 na Zaspie.

Przedterminowe wybory na Prezydenta Miasta Gdańska odbędą się w najbliższą niedzielę 3 marca 2019 r.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! https://www.f7kulinarne.com/cennik/