ALEKSANDRA DULKIEWICZ PREZYDENTEM GDAŃSKA

0
1598

Aleksandra Dulkiewicz zmiażdżyła swoich politycznych przeciwników – Grzegorza Brauna ( 11,86 %) oraz Marka Skibę ( 5,92 %) w pierwszej turze przedterminowych wyborów uzyskując poparcie 82,22 %. Oficjalne wyniki głosowania z 3 marca, podała dziś rano Państwowa Komisja Wyborcza. Frekwencja wyborcza wyniosła 48,67 %, co oznacza, że zagłosowało 170 028 mieszkańcow Gdańska.

Aleksandra Dulkiewicz w niedzielę sama oddała głos, po czym wróciła na „posterunek, a konkretnie do swego sztabu wyborczego w gdańskim klubie „Żak”. Tego wieczoru wspierało ją wielu polityków i  samorządowców. Obecni byli : wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, posłowie Agnieszka Pomaska, Aleksander Hall, Grzegorz Furgo, marszałek Mieczysław Struk. Na scenie pojawił się również prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Przyszedł z wielkim bukietem róż przeznaczoym dla Aleksandry Dulkiewicz.

„NIE JESTEM DRUGIM PAWŁEM ADAMOWICZEM”

Aleksandra Dulkiewicz pojawiła się na scenie po godzinie 21, w towarzystwie mamy, córki oraz siostry. Wygłosiła kilkunastominutowe przemówienie, w którym poprosiła aby uczcić zamordowanego prezydenta, nie jak to zwykle bywa minutą ciszy, ale gorącymi oklaskami. Zaznaczyła również, że nie jest drugim Pawłem Adamowiczem ale jej zamiarem jest kontynuowanie jego misji. Bo „wszystko dla Gdańska , Gdańsk dla wszystkich”.

Aleksandra Dulkiewicz pochodzi z rodziny o politycznej przeszłości. W okresie PRL jej rodzice związani byli z demokratyczną opozycją, a ona sama w wieku 18 lat została członkiem partii politycznej. Od tego czasu pełniła rożne funkcje, przez asystentkę prezydenta Adamowicza, stanowisko wiceprezydenta do spraw gospodarczych, aż do nowej roli, którą gdańszczanki i gdańszczanie powierzyli jej oddając na nią swoje głosy. Jej współpracownicy z urzędu miejskiego jednogłośnie twierdzą, że jest osobą inteligentną, łatwo nawiązującą konakty i swobodnie czującą się w każdym środowisku. Teraz czas pokazać na co stać pierwszą Panią Prezydent w historii miasta Gdańska.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! https://www.f7kulinarne.com/cennik/