NOWE AUTOBUSY NA ULICACH GDAŃSKA W 2019 ROKU

0
1452

48 MERCEDESÓW CITARO, DOKŁADNIE TYLE NOWYCH AUTOBUSÓW WYJEDZIE  NA ULICE GDAŃSKA W 2020 R. WŁADZE GDAŃSKA PODPISAŁY UMOWĘ NA ICH DZIERŻAWĘ. A JUŻ W KWIETNIU TEGO ROKU 46 NOWYCH POJAZDÓW ZAKUPIONYCH PRZEZ GDAŃSKIE AUTOBUSY I TRAMWAJE ZASILI SZEREGI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

Pojazdy marki Mercedes Citaro, to jak zapewnia producent najnowsze w tej chwili autobusy na świecie. Ich dzierżawa wraz z pełną obsługą techniczną będzie kosztować spółkę GAiT blisko 95,5 mln netto. Plusem dzierżawy jest właśnie zapewniony sewris techniczny, dzięki któremu nie będzie potrzeby angażowania pracowników GAiT w prace naprawcze.

Jak poinformował wiceprezydent ds. komunikacyjnych Gdańska Piotr Borawski, to właśnie użytkowanie, a nie posiadanie jest bardziej ekonomiczną formą gospodarowania. W Gdańsku dzierżawa pojazdów komunikacji miejskiej to nowe zjawisko, w odróżnieniu od innych dużych polskich miast takich jak Wrocław, Poznań czy Łódź, które z powodzeniem korzystają z dzierżawy autobusów.

Ale Mercedesy Citaro to nie nowość na gdańskich ulicach. Autobusów tej marki jeździ już w mieście 23, a od kwietnia liczba ta zwiększy się o kolejne pojazdy. Warto zaznaczyć, że zarówno zakupione jak i dzierżawione pojazdy spełniają normy spalin Euro VI. Dodatkowo wyposażone są m.in w : ładowarki USB, system monitorowania, defibrylator a także znaczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W autobusach, które GAiT wezmą w dzierżawę będą również specjalne miejsca do przewozu rowerów.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! https://www.f7kulinarne.com/cennik/