WIELKA STUDENCKA IMPREZA W GDAŃSKU. JUWENALIA 2019.

0
1296

JUWENALIA , A CO TO TAKIEGO ?

Juwenalia ( łac. luvenalia – igrzyska młodzieńców ) to nazwa igrzysk, które odbywały się w starożytności w Rzymie. Ustanowił je w 59 roku cesarz Neron. W Polsce ich początek sięga XV wieku, wówczas pierwsze studenckie święta odbywały się w Krakowie. Obecnie Juwenalia to święto studentów odbywające się co roku w maju. W wiekszości miast akademickich ma miejsce symboliczne przekazanie studentom przez prezydentów, kluczy do bram miasta.

MAJ 2019, SIEDEM SCEN I PONAD DWUDZIESTU ARTYSTÓW. NAJWIĘKSZA STUDENCKA IMPREZA SZEŚCIU PUBLICZNYCH GDAŃSKICH UCZELNI .

Pomysł aby zjednoczyć siły oraz środki i zorganizwoać wspólne Juwenalia wyszedł od samorządów studenckich wszystkich sześciu publicznych uczelni w 2018 roku. Udało się przekonać władze uczelni, a także uzyskać wsparcie prezydenta. Po ubiegłorocznym sukcesie przedsięwzięcia gdańskie uczelnie postanowiły również w tym roku wspólnie zorganizować  studenckie Juwenalia . Uczelnie wyższe, które wezmą udział w święcie studentów to : Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdański Uniwersytet MedycznyAkademia Muzyczna oraz Akademia Sztuk Pięknych. Inicjatywę i tym razem wesprze Miasto Gdańsk oraz Fundacja Gdańska.

KIEDY, GDZIE I KTO ?

Juwenalia odbędą się 11 maja na terenach stoczniowyh. Na siedmu scenach wystąpi ponad dwudziestu artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Podano już pierwszych pięciu wykonawców i będą to m.in.: Bass Astrax x Igo ( twórca muzyki elektronicznej ), Lady Pank (kultowy zespół rockowy ), Nocny Kochanek ( przedstawiciele muzyki metalowej ), Tede ( znany polski raper ) oraz Krzysztof Zalewski ( muzyk, wokalista, multiinstrumentalista, zwycięzca Idola w 2002 r. ). Będzie się działo !!!!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! https://www.f7kulinarne.com/cennik/