CZY GDAŃSK BĘDZIE MIAŁ SWOJĄ „SKY TOWER” ?

0
1693
Photo: Olivia Business Centre materiały prasowe

DACH JEDNEGO Z WIEŻOWCÓW OLIVIA BUSINESS CENTRE ZAMIENI SIĘ W NAJWYŻSZY TARAS WIDOKOWY W GDAŃSKU.

Olivia Business Centre to prestiżowe centrum biznesowe i największy kompleks biurowy w północnej części kraju . Jest najwyższym, bo mierzącym 156 metrów wieżowcem. W nowoczesnych biurowcach swoje siedziby mają m.in. globalne korporacje takie jak Allianz, Energa, Bayer, Amazon czy ThyssenKrupp oraz polskie, małe i średnie firmy. Centrum jest w rozbudowie od 2010 roku, średnio co roku powstaje nowy budynek należący do kompleksu. Obecnie ukończone to Olivia Gate, Olivia Point, Olivia Tower, Olivia Four, Olivia Six, Prime A oraz Olivia Star.  I to właśnie Olivia Star prawdopodobnie w drugiej połowie roku udostępni swój znajdujący się na 32 piętrze na wysokości 125 m taras, z którego będzie można podziwiać panoramę Trójmiasta. Wstęp będzie płatny i choć nie podano jeszcze konkretnej ceny biletów, oscylować ma w granicach kilkunastu złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE : Muzeum Bursztynu w XIV-wiecznym Wielkim Młynie

W najwyższych kondygnacjach wieżowca znajdą się :

  • Na 32 piętrze – wcześniej wspomniany punkt widokowy z zewnętrznym tarasem, mała gastronomia, w planach jest również organizacja kameralnych koncertów w godzinach wieczornych
  • Na 33 piętrze restauracja Arco – (Paco Pereza, który jest szefem w kilku restauracjach na świecie, cztery z nich mają gwiazdki Michelin )
  • Na 34 piętrze – sale konferencyjne

A SKĄD JESZCZE MOŻEMY PODZIWIAĆ PANORAMĘ GDAŃSKA ?

W całym Trójmieście znajdziemy wiele punktów widokowych, z których możemy podziwiać panoramę miasta, Bałtyk i jego plaże, architekturę miejską starego Gdańska, Spotu czy nowoczesnej Gdyni. W samym Gdańsku takich punktów widokowych jest kilkanaście, poniżej niektóre z nich :

  • Wzgórze Pachołek – na obszarze dzielnicy Oliwa wznosi się na wysokość 100,8 m.n.p.m.
  • Góra Gradowa – o wysokości 46 m.n.p.m. w 2000 roku na jej szczycie postawiono Krzyż Milenijny
  • Biskupia Górka – taras widokowy czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00
  • Wzgórze Luizy – położone na wysokości 68 m.n.p.m. u zbiegu ulic Niepołomickiej i Kampinoskiej w dzielnicy Łostowice
  • Wieża Bazyliki Mariackiej – wspinając się po ponad 400 stopniach można podziwiać rozciągający sie na całą zatokę widok, przepieknię prezentuja się z tej perspektywy Żuławy

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! https://www.f7kulinarne.com/cennik/