BRAVE KIDS 2019. 10 EDYCJA PROJEKTU PIERWSZY RAZ NA POMORZU.

0
1332

,,ODWAŻNE DZIECI” – KIM SĄ  ? CZYM JEST PROJEKT ?

To dziecięce grupy artystyczne z całego świata, które spotykają się w ramach edukacyjno-artystycznego projektu pod nazwą „Brave Kids”. Pochodzą z różnych części globu, z różnych środowisk. W tegorocznej edycji wezmą udział mali mieszkańcy trzech kontynentów, przyjadą z takich krajów jak Inidie, Iran czy Salwador. Różnią się ze względu na pochodzenie, religię, zdolności artystyczne ale łączy je jedno – wspólne tworzenie, otwartość na ludzi, przełamywanie stereotypów – z łatwością i szczerością, z jaką przychodzi to tylko dzieciom.

Jak podkreślają twórcy „Brave Kids”, bardzo istotnym jest fakt, iż w projekt angażuje się lokalna społeczność poprzez goszczenie dzieci w swoich domach. Dla rodzin, które przyjmują Brave Kids pod swój dach to bardzo często bliskie spotkanie z zupełnie odmienną i egzotyczną kulturą, ale to również nowe doświadczenie, a nierzadko wieloletnie przyjaźnie.

Projekt  „Brave Kids” odbywa się już po raz 10, ale na wybrzeżu będzie miał swój debiut. Blisko 30 młodych artystów przyjadzie do Trójmiasta już 13 lipca, 26 lipca natomiast wystąpią z przedstawieniem na Festiwalu Kultur „Okno na Świat”. Zaprezentuje się wówczas pięć artystycznych grup : aktorzy z Salwadoru, tancerze folkowi z Litwy, artystki cyrkowe z Indii, muzycy z Iranu oraz aktorzy musicalowi z Teatru Komedii Valldal w Gdyni.

Oprócz Trójmiasta dzieciaki zawitają również do Rzeszowa, Białegostoku, Leszna, Wrocławia i Radziejowic. Będą to młodzi mieszkańcy takich państw jak : Kolumbia, Kazachstan, Estonia, Peru, Kenia, Palestyna, Gruzja czy Korea Południowa. To bisko 150 dzieci . Każdy z mieszkańców wymienionych miast będzie miał niepowtarzalną okazję zobaczyć „Brave Kids” w czasie występów oraz warsztatów.

Ale tegoroczna edycja „Brave Kids” to nie tylko wydarzenia w Polsce. Projekt odbywa się  jednocześnie w Estonii, Indiach, Gruzji i Rumunii.

10 maja odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodzin, które chciałyby w tym czasie gościć dzieciaki w swoich domach. Wszystkich chętnych do podjęcia wyzwania zapraszamy TUTAJ.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! https://www.f7kulinarne.com/cennik/